Neden Business İstanbul?

Business İstanbul şehrin ortasında, bütün ulaşım kanallarının geçtiği ve merkezi iş aksı olan bir konumdadır. Kentsel dönüşüm kapsamında etrafına 35.000 konut yapılacak olup tamamı ile bir çekim merkezi olacaktır. Diğer projelerin yapıldığı noktalara kıyasla ciddi bir avantaja sahiptir ve 5 senelik periyodda % 100 gibi değer artışı beklenmelidir.

Neden Ofis Yatırımı?

İşyerinin eskisi olmaz, yenilemeyi hep gelen kiracılar yapar, verginizi stopaj ile kiracılar öder, kiracılarınız kurumsaldır.

Konuttan Ofis Olur Mu?

Olmaz…Mevzuata göre şirketler konut lejantlı binalarda ikamet edemezler, home ofis konsepti ile kastedilen kendi işinizi evinizden idare edebilmenizdir, evinizi şirketlere kiraya vermeniz gerçekçi değildir ve yakın geçmişte yaşanan bir çok örnekte böyle satılan binalardaki kiracılar boşaltılmıştır.

Kiracı Bulur Muyum?

Business İstanbul, E5 aksında olup Kozyatağı merkezi iş aksındadır. Kurumsal kiracılar MIA(merkezi iş akslarında) konumlanırlar. Altunizade, Kavacık, Ümraniye ve Ataşehir Finans Merkezi Anadolu yakasının diğer iş akslarıdır.

Lokasyon Neden Önemlidir?

Ticari firmalar için iş ağlarına ulaşım, çalışanlarının ve müşterilerinin kolay ulaşımı ve iyi bir çevrede olmanın prestiji çok önemlidir. Dünyanın en güzel binasını da yapsanız iyi bir şirket ulaşım kanallarından uzak bir konuma gitmez.

MIA Ne Demek?

Merkezi İş Aksı ticaret hayatının aktığı bölgelere denir. Ticari firmalar buralarda konuşlanmaya önem verirler. Toplu taşıma ve ana arterlere yakınlık MIA için en önemli kriterlerdir.

Fiyatlar Artar Mı?

Son 10 yılda krizler dahil MIA bölgesinde fiyatlar hızlı bir şekilde yükselmeye devam etmiştir. En büyük krizlerde bile iyi lokasyonlarda fiyatlar düşmemiştir. Krizlerde lokasyon önem kazanır, iyi lokasyonlar değer kaybetmez iken uç lokasyonlar müşteri kaybeder. Business İstanbul şehrin tam merkezindedir, değer trendi hep yukarı doğru olacaktır.

Pahalı Mıyız?

Dünya genelinde yatırımcılar fiyatları hepsini bilenler ile değeri bilmeyenler şeklinde ayrılır.Yatırım yaparken iyi analiz etmeniz gerekir.  Business İstanbul şehrin yüzük taşlarındandır. Uzun yıllar boyu fiyatı hep artacaktır, yatırımcı için benzersiz bir projedir.

Ofis Planı Ne Kadar Önemli?

İyi bir ofis projesi kullanıcı odaklı planlanmalıdır. Kullanıcıların gereksinimleri gerçekten göz önüne alınarak planlanmalıdır. Business İstanbul, ofis işinin uzmanları tarafından geliştirilmektedir.

Neden Anadolu Yakası?

Son 10 senede iş aksı büyük ölçüde Anadolu yakasına kaymıştır. Çalışanların daha rahat ikamet edebildikleri için Anadolu yakasına gelmesi, şirketleri de getirmiştir. Finans Merkezinin gelmesi ise son nokta olmuştur. Para neredeyse merkez orasıdır.

Önemli Olan Fiyat Değil, Değerdir

Aldığınız mal 10 TL de olabilir 5 TL de, bazen 10 TL ye aldığınız mal ucuz iken 5 TL ye aldığınız çok pahalıdır. Ne aldığınıza bakmanız gerekir.

Fiyatlar Nereye Gidiyor?

Son 10 senede olduğu gibi fiyatlar hep yukarı gitmiştir. Merkez lokasyonlarda krizlerde bile bu tırmanış sürmüştür.

Ofisim Nerede Olmalı?

Ofis yatırımı yapacaksanız, veya kullanım için alacaksanız, MIA ‘da almanız gerekir. MIA dışı ofislerin kullanması da kiralaması da zordur.

Konut ve Ticari Arasındaki Fark

Konut oturulmak için yapılır, ticari binalar ticari faaliyetler için yapılır. Konut olarak yapılan binaları ticari olarak kullanılması mevzuata aykırıdır.

Metro Önemli mi?

Çok önemli… Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde raylı ulaşımın geçtiği yerler diğer yerlere göre 3 kat daha hızlı gelişmiştir. Ülkemizde metro geçen yerler de hızlı bir değer artışı görülmektedir.

Ulaşım Ne Kadar Önemli?

Daha önemli bir konu yoktur. Ulaşımı olmayan noktanın değeri de yoktur, bir noktaya ne kadar kolay ulaşılabilirse o kadar değerlidir.

İstanbul Neye Dönüşüyor?

İstanbul dev bir insan yığınından modern bir metropole dönüşmekte, ulaşım altyapısı planlı mahalleleri ile her geçen yıl çehresi modern bir kent olarak gelişmektedir. Planlı dönüşüm bölgeleri, bu değişimin yıldızlarıdır.

Aidat Çok Önemli Mi?

Siz kullanıyorsanız da kiralıyorsanız da aidat önemlidir. Sadece satış odaklı yapılan projelerde yapılan ortak hata gereksiz fonksiyonlar ve harcamalardır. Bunların doğuracağı rahatsızlıkları, orada yaşayacaklar bilir. İyi planlanmış bir proje teknoloji kullanımı ile maksimum güvenlik ve konfor, minimum aidat getirir.

Asansör Ne Kadar Önemli?

Binlerce insanın yaşadığı binalarda sabah, aksam ve öğle saatleri, herkes asansörlere binmek istediğinde, asansör planlaması doğru değilse 20 dakika asansör bekleyebilirsiniz. Biz sizin için bu hesapları hep yaptık.

Ortak Toplantı Salon Kullanımı

Son zamanlarda projelerin söylemlerinden biridir. Gerçekçi değildir. Bu projelerdeki ortak toplantı salonları hem yetersiz hem maliyetlidir. Kullanmak istediğinizde doludur, kullanmadığınızda bile para ödersiniz. Bunun yerine kullandığınızda, kullandığınız kadar parasını ödeyeceğiniz toplantı imkanları bulunan projeler daha iyidir.

Net Brüt Alanın Verimi

Business İstanbul net/brüt alan oranı ile gerçekçi ve verimlidir.

Kurumsal Komşuların Önemi?

Kurumsal firmalar markalarına değer katacak olan kurumsal firmalar ile komşu olmak isterler.

Büyük Proje Neden İyidir?

Ticari projelerde büyük olmanın avantajı hem bir konsept sunabilmeniz, hem türlü imkanları ucuz bir şekilde sağlamanızı getirir. Şehire uzak bir firma, yemek, ozalit, kargo, banka vb. gibi imkanlara uzakken, büyük bir projede sabah kuaföre gidebileceğiniz, öğlen yemek yemek için sınırsız seçenekler ile çevrilirsiniz.