Fikirtepe’de Temel Atma Töreni Gerçekleşti!

Fikirtepe’de Temel Atma Töreni Gerçekleşti!

Kadıköy – Fikirtepe’de Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, milletvekilleri ve yöneticiler Fikirtepe’de binlerce vatandaş ile birlikte Yeni Fikirtepe’nin sorunlu adalarının temellerini attı. Bakanlık sorunlu adaları, İller Bankası ve Kiptaş A.Ş. ortaklığı inşa edecek. Hatta yeni oluşum, mağdur hak sahiplerinin kira bedellerini de ödeyerek sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Problemli adalar bir an önce yıkılıp hızla Yeni Fikirtepe inşa edilecek.

Başbakan Binali Yıldırım ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin konuşmalarından önemli bazı satırbaşları ise şöyle;

2002’de Türkiye’nin en önemli konularından birinin ev ve konut ihtiyacı olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Kolları sıvadık ve büyük bir konut seferberliği başlattık. Kısa bir süre içinde sadece belirli şehirlerde değil Türkiye’nin her köşesinde konut projeleri hayata geçirmeye başladık. Bu dev projelerle sadece bugünü değil yarınlarımızı da inşa ediyoruz.” dedi.

Sözlerine devam eden Başbakan Binali Yıldırım, ”Fikirtepe’de 13 adada tamamen yepyeni bir şehir inşa edilecek. Parklarıyla, yeşil alanlarıyla, toplu taşımayla, o şekilde her yönüyle güzel, pırıl pırıl, yaşanacak mekanları inşallah, burada yapacağız, sizlerin hizmetine vereceğiz.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehemt Özhaseki ise yaptığı konuşmada iş yapmayan firmaları uyararak ”İş yapmayan müteahitlerin yerine biz İlbank – Kiptaş olarak el koyup işi devam ettireceğiz” dedi.

Temel atma törenine Business İstanbul’u temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Hazreti Akdemir katılarak, Bakanlar ve Milletvekilleriyle fikir alışverişinde bulundu.